Peter Schiff uważa, że zamożni inwestorzy i instytucje

Peter Schiff uważa, że zamożni inwestorzy i instytucje nie kupią Bitcoinów, gdy inflacja w końcu zacznie się pojawiać.

Ostatnie kilka miesięcy były niezwykłe dla rynków bitcoinów. Waluta kryptograficzna numer jeden, która była notowana na poziomie 3.800 dolarów, po raz pierwszy od czasu hossy w 2017 roku przekroczyła 19.000 dolarów.

Pomimo niezwykłych wyników, złoty błąd Peter Schiff nadal krytykuje kryptokurrency OG. Tym razem szef Euro Pacific Capital twierdził, że duzi inwestorzy i Bitcoin Pro klienci instytucjonalni nie zwrócą się do bitcoinów, gdy zaczną się martwić o kolejną dużą falę inflacji.

Instytucje wybierają złoto zamiast bitcoinu: Peter Schiff

Według Petera Schiffa, wielkoformatowi inwestorzy i instytucje nadal nie obawiają się inflacji. Objawia się to niską rentownością obligacji. Ale kiedy zaczną się denerwować, będą kupować złoto, a nie sztandarową kryptokurtę.

Kryptończyk mówi dalej, że Bitcoin przyciąga tylko małych spekulantów i garstkę zarządzających aktywami, którzy wykorzystują spekulantów.

On powiedział:

„Wielcy inwestorzy i instytucje nadal nie obawiają się inflacji, o czym świadczą niskie zyski z obligacji. Kiedy w końcu zaczną się martwić, kupią #złote, a nie #Bitcoin. Głównymi nabywcami Bitcoinu są mali spekulanci i kilku zarządzających funduszami, którzy z nich korzystają.“

Chyba, że żyłbyś pod skałą, wiedziałbyś, że Schiff jest seryjnym nayserem Bitcoinów. Wykorzystuje każdą okazję, by zepsuć wizerunek Bitcoin’a, zwracając uwagę na jego cenny towar, jakim jest złoto. Swoim ostatnim tweetem wysyła wiadomość, że inwestorzy instytucjonalni i inni wielcy inwestorzy nie postrzegają Bitcoin’a jako inflacyjnego żywopłotu.

Tak jednak nie jest. Podczas gdy złoto od dawna było pierwszym wyborem jako zabezpieczenie przed inflacją, żółty metal powoli traci swój blask w cyfrowym świecie. Co ważniejsze, Bitcoin całkowicie zmiażdżył złoto w tym roku, jeśli chodzi o zyski YTD. Podczas gdy od początku roku złoto zyskało tylko 24%, Bitcoin cieszy się przebojem 172% zysków.

Niestety dla Schiffa, Milleniali, jak jego syn Spencer, coraz częściej preferują górną kryptokurrency zamiast tego.
Syn Petera Schiffa odrzuca rady swojego taty i gromadzi BTC.

Mimo że Peter Schiff ma ponad 30-letnie doświadczenie inwestycyjne, jego syn, Spencer Schiff, nie ma żadnej z rad ojca na temat bitcoin. Na początku września Schiff ujawnił, że Spencer kupił jeszcze więcej bitcoinów wbrew jego radzie. W tym czasie Bitcoin doświadczał korekty na poziomie około 10.000 dolarów i wydaje się, że Spencer postrzegał to jako dobrą okazję do dodania do swoich gospodarstw.

Peter Schiff zapytał społeczność Twittera, czy zdecydowaliby się na doradztwo finansowe ze strony 58-letniego weterana, takiego jak on sam, czy też 18-letniego świeżo upieczonego studenta, który nigdy nie miał nawet jednej pracy. Zdecydowana większość respondentów wybrała Spencera, a nie jego ojca.