Nasdaq FOMO spotyka się z Crypto: Ten Bitcoin „IPO“ może przełamać rynek akcji.

Wiodąca giełda kryptograficzna Coinbase przygotowuje publiczną ofertę i już można poczuć zapach FOMO. Wall Street zrobi wszystko dla nowej historii rozwoju.
bitcoin, baza monet
Jaki wpływ na rynek akcji – lub bitcoinów – będzie miała IPO w bazie monet? |

Kryptocurrency exchange Coinbase przygotowuje się do publicznego notowania.
Bitcoin fear of missing out (FOMO) ma zderzyć się z bańką techniczną na Wall Street.
Przepraszam Tesla, czy giełda właśnie znalazła swojego nowego faworyta?
Coinbase, giełda Bitcoinów o wartości 8 miliardów dolarów, planuje pierwszą ofertę publiczną, aby stać się spółką notowaną na giełdzie. Czy istnieje bardziej druzgocąca kombinacja FOMO niż świat kryptokurwalutowy nurkujący z głową do spienionej bańki technicznej?

Nasdaq Tech Bubble, Meet Bitcoin
Masowy rajd Bitcoina w 2017 roku jest prawdopodobnie jedną z najbardziej znanych baniek spekulacyjnych w najnowszej pamięci. Po krachu giełdowym na początku tego roku, najnowszy szał FOMO kupuje pobite akcje, ze szczególną skłonnością do bankructwa. W związku z tym, że firmy te zmagały się ostatnio z problemami, sektor technologiczny rozwinął się do przodu.

Nasdaq, Bitcoin, Coinbase
Jaka recesja? Nasdaq handluje blisko rekordowych wzrostów. |Źródło: Yahoo Finance
Firmy takie jak Nikola (firma EV, która nie sprzedała jeszcze samochodu) odnotowały ogromne zyski, podczas gdy uznani giganci, tacy jak Amazon i Apple, handlują na rekordowo wysokim poziomie pomimo rekordowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych.

Wejdź do Coinbase.

Jako największa i najbardziej rozpoznawalna giełda kryptograficzna, znalazła odpowiedni czas na IPO.

Coinbase Eyeing Draftkings‘ Incredible Public Success
Kiedy legendy handlowe takie jak miliarder Paul Tudor Jones zakupił bitcoin jako zabezpieczenie przed inflacją, jak trudno sobie wyobrazić, że więcej funduszy emerytalnych chce monetę lub dwie? Zwłaszcza, że prawie każdy duży bank centralny drukuje pieniądze tak, jak nie ma jutra.

Biorąc pod uwagę ograniczoną płynność Bitcoin’a, perspektywa większego wolumenu transakcji byłaby świetną wiadomością dla Coinbase. Bitcoin Era jest łatwą propozycją do sprzedaży, podobnie jak Coinbase. To dlatego FOMO może oszaleć.

Istniejący popyt jest prawdopodobne, dlaczego Coinbase nie przechodzi przez tradycyjną IPO. Zamiast tego, giełda nurkuje prosto na rynek poprzez bezpośrednie notowania.

Po co rezygnować z większego kawałka transakcji, gdy produkt sam się sprzedaje? Jeśli masz przepływ środków pieniężnych, notowanie bezpośrednie ma sens. Szybkie wyjście z giełdy (bez uciążliwych blokad akcji) i szybsze notowania to również korzyści.

Baza Monet bez wątpienia przekonała się o tym, jak udany był publiczny ruch firmy Draftkings.

Akcje kryptońskie mogłyby skorzystać na podobnym popycie na spekulacje w rozwijającej się branży. Jednocześnie, Coinbase dostaje trochę bardzo potrzebne (i tanie) ekspozycji marketingowej.

Długoterminowa wartość dla akcjonariuszy, czy ukryte środki pieniężne?
Nasdaq i Coinbase to mecz FOMO wykonany w niebie. Publiczna ekspozycja na biznes kryptograficzny jest nadal rzadkim towarem, a Wall Street chce wszystkiego, co ma przyzwoitą historię wzrostu.

Za kulisami, czy jest jakieś inne wytłumaczenie pośpiechu na IPO? To może być, że wskaźniki zaczynają sugerować, że ekonomiczny pośpiech z cukrem osiągnęła szczyt i jego czas gotówki dla osób mających dostęp do informacji poufnych.

W międzyczasie, zobaczmy, jak szalone rzeczy mogą dostać się do akcji Coinbase’a.

Inwestorzy na fotelach, przygotujcie popcorn.